j-hame-bi-clickجشنواره مسابقات منطقی ایران در دو مرحله «پیامکی» و «فینال حضوری» برگزار شد. اکنون این جشنواره به پایان رسیده است. در صورت آغاز مجدد دور جدید این جشنواره، اطلاع رسانی خواهدشد:
 
الف) مرحله پیامکی:
«مرحله اول» از مسابقات این جشنواره به شکل «پیامکی» برگزار خواهدشد. اگر ثبت نام تان را انجام داده باشید و دفترچه ویژه مسابقه خودتان را دریافت کرده باشید، هر هفته در روز و ساعت مشخص، پیامکی دریافت می‌کنید که رمز یکی از مسابقات دفترچه را فاش خواهدکرد. پس از فاش شدن رمز، پاسخ مسابقه را طبق شیوه خاصی که در دفترچه و همین وب سایت گفته شده است، با پیامک ارسال می‌کنید تا امتیاز این مسابقه با امتیازهای قبلی تان جمع شود.
* در طول مرحله «پیامکی»، همیشه می‌توانید امتیازتان و موقعیت تان را در جدول امتیازها در وب سایت جشنواره ببینید.
* جمع امتیاز شما در زمان های مشخصی از طریق پیامک به اطلاع شما خواهد رسید.
* مسابقات «پیامکی» هرچه به سمت پایان پیش می روند «ضریب»امتیاز بالاتری دارند و از اهمیت بیشتری برخوردارند.
* ثبت نام مخاطبان جدیدی که دیرتر با جشنواره آشنا می شوند، در طول برگزاری مرحله «پیامکی» مجاز است.
 
ب) مرحله فینال حضوری:
در پایان ۲۲هفته مسابقه پیامکی، شرکت کنندگانی که بیشترین امتیازها را داشته باشند به سالنی دعوت می‌شوند تا مرحله فینال حضوری را برگزار کنند. در این رقابت، حرفه‌ای های هر رشته به صورت حضوری باهم مسابقه خواهند داد تا طی چند مرحله غربالگری، مشخص شود که کدام فینالیست سریع‌تر به پاسخ‌های صحیح خواهد رسید. تمام فینالیست ها جایزه خواهند گرفت اما قهرمانان این فینال جوایز بسیار نفیس تری را دریافت خواهند کرد و در هر رشته یک نفر به عنوان «قهرمان قهرمانان» معرفی خواهد شد.
* مراسم فینال حضوری در تهران برگزار خواهدشد.
* سوالات فینال حضوری، برای هر یک از شش رشته، از جنس همان سوالاتی خواهد بود که در دفترچه دیده شده است.
 
 
 
یادتان باشد
۱-اگر پیامک های تبلیغاتی را برای تلفن همراهتان ممنوع کرده باشید، پیامکهای کشف رمز را دریافت نمی کنید، پس با خطی در مسابقه شرکت کنید که بتواند پیامکها را از شماره ۳۰۰۰۶۱۷۰ دریافت کند.
۲-شرکت کننده می‌تواند با تهیه چند دفترچه در بیش از یک رشته ثبت نام کند ولی قبل از مرحله فینال باید فقط یک رشته را انتخاب کند.
۳-تعداد فینالیست های انتخاب شونده برای هر رشته، و میزان جوایز قهرمانان، به نسبت تعداد شرکت کنندگان در هر رشته متغیر است اما حدودا یک سوم شرکت کنندگان هر رشته به فینال راه پیدا خواهند کرد.
۴-در «اتاق های گفتگو»ی همین وب سایت می توانید درباره این جشنواره با بقیه صحبت کنید یا پاسخ سؤالاتتان را از دبیر جشنواره بگیرید.
۵-نمونه های تمرینی متعددی برای تمرین کردن شرکت کنندگان هر رشته در مجله «همشهری بچه ها» و ضمیمه «پدرومادرها» و صفحات مربوطه در این وب سایت وجود دارد که می تواند شما را به مرور حرفه ای تر کند.
 
اگر قصد دارید در جشنواره مسابقات منطقی ایران ثبت نام کنید اینجا کلیک کنید.