j-tebestan93-bi-clickجشنواره تابستانی کیدوکو برای دوره فشرده تابستان۹۳ طراحی شده بود و در دو مرحله «پیامکی» و «فینال حضوری» برگزار شد. اکنون این جشنواره به پایان رسیده است. در صورت آغاز مجدد دور جدید این جشنواره، اطلاع رسانی خواهدشد:
 
 
الف) مرحله پیامکی:
«مرحله اول» از مسابقات این جشنواره به شکل «پیامکی» برگزار خواهدشد. مجله «همشهری بچه ها» (که چهارشنبه ها یک هفته در میان منتشر می شود) در هر شماره اش دو مسابقه دارد که یکی از آنها «عادی» و دیگری «ویژه» است. پاسخ مسابقات عادی را تا دو هفته پس از انتشار مجله می توان با پیامک فرستاد.
اما مسابقات ویژه، رمزدار هستند و شرکت کنندگان باید منتظر فاش شدن رمزهای آن باشند. عصر چهارشنبه بعدی(حدودا یک هفته پس از انتشار مجله)، پیامکی برای تمام کسانی که پاسخ مسابقه عادی را داده باشند فرستاده می‌شود که رمز مسابقه ویژه را فاش خواهدکرد. پس از فاش شدن این رمز، می توان مسابقه ویژه را هم مثل مسابقه عادی حل کرد و پاسخش را با پیامک ارسال کرد.
* شیوه فرستادن پاسخ هر رشته، در «مجله» و در بخش های مربوط به هر رشته در «همین وب سایت» توضیح داده شده است.
* همیشه امتیاز هر شرکت کننده با امتیازهای قبلی خودش جمع می شود و در صفحه مخصوص امتیازات در همین وب سایت می توان آنها را کنترل کرد.
* فرصت پاسخدهی به مسابقات ویژه در متن پیامک اعلام خواهدشد، اما در همان فرصت هم، هر روز دیرکرد در پاسخدهی، کسر امتیاز دارد.
* درصورتی که شرکت کننده ای به هر دلیلی نتواند پیامک کشف رمز را دریافت کند با مراجعه به موقع به بخش «اخبار» همین وب سایت می تواند رمزهای فاش شده را ببیند. 
* جمع امتیازات شرکت کنندگان در زمان های مشخصی از طریق پیامک هم به اطلاع آنها خواهد رسید.
* مسابقات «پیامکی» هرچه به سمت پایان دوره پیش می روند امتیاز بالاتری دارند و از اهمیت بیشتری برخوردارند.
* پیوستن مخاطبان جدیدی که دیرتر با جشنواره آشنا می شوند، در طول برگزاری مرحله «پیامکی» مجاز است. 
 
 
ب) مرحله فینال حضوری:
در پایان ۱۶هفته مسابقه پیامکی، تعدادی از شرکت کنندگان که بیشترین امتیازها را داشته باشند به سالنی دعوت می‌شوند تا مرحله فینال حضوری را برگزار کنند. در این رقابت که صبح جمعه ۲۱شهریور برگزار خواهدشد، حرفه‌ای های هر رشته به صورت حضوری باهم مسابقه خواهند داد تا طی چند مرحله غربالگری، مشخص شود که کدام فینالیست سریع‌تر به پاسخ‌های صحیح خواهد رسید. تمام فینالیست ها جایزه خواهند گرفت اما قهرمانان این فینال جوایز بسیار نفیس تری را دریافت خواهند کرد و در هر رشته یک نفر به عنوان «قهرمان قهرمانان» معرفی خواهد شد.
* مراسم فینال حضوری در تهران برگزار خواهدشد.
* سوالات فینال حضوری، برای هر یک از رشته ها، از جنس همان سوالاتی خواهد بود که در دفترچه دیده شده است.
 
یادتان باشد
۱-اگر پیامک های تبلیغاتی را برای تلفن همراهتان ممنوع کرده باشید، پیامکهای کشف رمز را دریافت نمی کنید، پس با خط تلفن همراهی در مسابقه شرکت کنید که بتواند پیامکها را از شماره ۳۰۰۰۶۱۷۰ دریافت کند.
۲-تعداد فینالیست های انتخاب شونده برای هر رشته، و میزان جوایز قهرمانان، به نسبت حرفه ای گری شرکت کنندگان هر رشته متغیر است.
۳-در «اتاق های گفتگو»ی همین وب سایت می توانید درباره این جشنواره با بقیه صحبت کنید یا پاسخ سؤالاتتان را از دبیر جشنواره بگیرید.
۴-نمونه های تمرینی متعددی برای تمرین کردن شرکت کنندگان هر رشته در همین وب سایت وجود دارد که می توانید به صورت آنلاین آنها را حل کنید تا شما را به مرور حرفه ای تر کند.
۵-تنها عامل شناسایی هر شرکت کننده در مراحل پیامکی، همان شماره تلفن همراهش خواهد بود و نیازی به ارسال کردن نام و نام خانوادگی و رشته و دیگر مشخصات در مراحلی پیامکی نیست.
۶-انتقال دادن امتیازات از یک شماره تلفن همراه به شماره تلفن همراه دیگر ممکن نیست. پس دقت کنید با تلفن همراهی که همیشه در دسترستان است اولین پاسخ را بفرستید. امتیاز شما بر اساس همین شماره تلفن محاسبه می شود و پیامکهای کشف رمز هم به همین شماره فرستاده خواهدشد.
 
اگر قصد دارید در جشنواره تابستانی کیدوکو ثبت نام کنید اینجا کلیک کنید.