گزارش تصویری دومین فینال جشنواره کیدوکو (سودوکو کودکان) /شهریور ۱۳۹۱

ساعت ۸:۳۰ صبح جمعه است. نیروهای اجرایی و سرگروه ها که از ساعت ۶ صبح مشغول آماده سازی لوازم برگزاری فینال هستند به آخرین تذکرات «طراح ایده جشنواره کیدوکو» گوش می دهند.

 

موقع برگزاری این جلسه توجیهی، سرگروهان ارشد آخرین برگه های توضیحات را بین سرگروهان پخش می کنند، سرگروه ها باید نکات ریزی را رعایت کنند.

 

حتی مجری باتجربه(سیدمحمدمهدی مقدم) هم که مجری دوره قبلی فینال کیدوکو هم بوده است در این جلسه توجیهی یادداشت برداری می کند تا نکته ای را در حین برنامه فراموش نکند. از ساعتی قبل از این جلسه، کارتها، زیردستی ها، فرم ها، و تمام مدارک مربوط به هر گروه از فینالیستها روی سن آماده است.

 

حدود ساعت ۹ صبح است که در باز می شود و سرگروه ها با دستان پر از پله ها به سمت فضای باز می آیند. فینالیست های بسیاری که سحرخیزتر از بقیه بوده اند، پایین پله ها منتظر سرگروهشان هستند.

 

اکثر پدر و مادرها خیلی پیگیر هستند. آنها از قبل در فهرست ها دیده اند که نام فرزندشان در کدام گروه ثبت شده است. پس حالا به راحتی می توانند از روی «رنگ کارت» و «رنگ پرچم»، سرگروه شان را پیدا کنند.

 

ظاهرا شور و هیجان مراسم دریافتِ کارت، کمتر از اصل مراسم فینال نیست! هر سرگروه مسوول ۱۰نفر فینالیست است. سرگروه ها هم با بالا گرفتن پرچم ها، مشتاقند فینالیست های کوچکی را که قبلا عکسشان را روی کارت دیده اند پیدا کنند.

 

از پدر و مادرهای دوست داشتنی و همراه، هرچه بگوییم کم گفته ایم. آنها آمده اند تا موفقیت فرزندشان را با چشمان خودشان ببینند. پس در هیچ لحظه ای همراهی شان را قطع نمی کنند و توضیحات لازم را با کمال محبت به فرزندشان می دهند.

 

شاید هم والدین خیلی بیشتر از بچه ها هیجان دارند. آنها می خواهند هرچه سریعتر بروشورها و فرم های دریافت شده را مطالعه کنند تا نکند نکته ای از قلم بیفتد.

 

برای آنهایی که از کیدوکو سیر نمی شوند، حالا وقت حل کردن نمونه های تمرینی است. یک برگه حاوی هشت نمونه تمرینی کیدوکو به هر فینالیست داده شده است. بچه ها بدون معطلی «نمونه های تمرینی» را حل می کنند.

 

بعضی ها ترجیح می دهند که تنهایی در یک گوشه بنشینند و آخرین نمونه های تمرینی را قبل از فینال حل کنند تا مهارتشان را یکبار دیگر آزمایش کنند.

 

بعضی ها هم زیر نظر پدرومادرها نمونه های تمرینی حل می کنند. پدر و مادرها آخرین توصیه ها و آخرین نکته ها را هم برای بار آخر یادآوری می کنند و بچه ها به دقت گوش می دهند.

 

در ورودی سالن ها هنوز هم بسته است. از قبل هم اعلام شده بود که راس ساعت ۱۰ صبح مراسم آغاز می شود. پس بازهم دقایقی فرصت برای همدلی و همراهی والدین با بچه ها هست.

 

بالاخره ساعت ۱۰ می شود. سرگروه ها قبل از بچه ها به سالن اصلی رفته اند و با پرچم هایشان بچه ها را به سمت گروهشان راهنمایی کرده اند. محمدمهدی رنجبر(طراح ایده جشنواره کیدوکو) با بچه ها صحبت می کند و درباره فینال تذکراتی می دهد.

 

وقتی از بچه ها بخواهیم به ما نشان بدهند که چطور باید اعلام کنند که مرحله ای را به پایان رسانده اند، این صحنه دیده می شود. بمب انرژی در یک سالن. اینجا همه حرفه ای هستند و خوب بلدند که چطور باید شماره شان را اعلام کنند.

 

وقتی رنجبر از بچه ها پرسید که کدامشان حتما می توانند به مرحله دوم برسند. بچه ها اینطور اعتماد به نفس شان را ثابت کردند.

 

حدود ساعت ۱۰:۳۰ بود که مرحله اول شروع شد. سالنی که ۱۷۰ نفر فینالیست زیر ۱۲سال در آن نشسته اند حالا ساکت ساکت است. هیچ صدایی از کسی شنیده نمی شود. شش معمای کیدوکو باید همزمان در این مرحله حل شود.

 

حالا شماره ها پیاپی بالا می آیند و سرگروه ها برای دیده شدن شماره سه رقمی پرچم تکان می دهند. چند نفر از نقاط مختلف سالن مشغول ثبت ترتیب شماره ها هستند تا حقی از کسی ضایع نشود.

 

زمان پاسخگویی به کیدوکوهای مرحله اول تمام شد. حالا موقع تصحیح برگه هاست و مجری مسابقه جالب و پرتحرک صندلی را برای بعضی از فینالیست ها تدارک دیده است.

 

حالا سرگروه ها برگه ها را تصحیح کرده اند اما سرگروه های ارشد مشغول کنترل کار سرگروه ها و تعیین نتیجه قطعی مرحله اول هستند. دقت باید در بالاترین سطح باشد تا حقی از کسی ضایع نشود.

 

پدر و مادرها که اجازه ورود به سالن اصلی محل برگزاری مراسم را نداشته اند در دو سالن مجزا از طریق پرده نمایش ویدئو پرژکتور می توانند مراسم را ببینند. آنها گاهی ساکت هستند و گاهی ناخودآگاه بلند می شوند و جیغ می کشند. نگاهشان کنید. شاید حساس ترین مسابقات ورزشی هم اینطور نتواند ما را در طی سه ساعت زمان، مجذوب پرده نمایش کند.

 

حدود ساعت ۱۱:۳۰ است که بالاخره برگزیدگان مرحله اول تعیین می شوند و وارد مرحله دوم می شویم. فقط ۳۰ نفر از حرفه ای هایی که در بین ۱۷۰ نفر سریعتر و دقیق تر  بوده اند اجازه دارند روی صندلی های زردرنگی که پایین سن قرار داده شده بنشینند تا مرحله دوم اجرا شود.

 

اما مرحله دوم فقط مخصوص این ۳۰نفر نیست. بقیه که روی صندلی های عادی نشسته اند و نتوانستند به جمع این ۳۰نفر برسند هم بیکار نیستند. آنها می دانند که هنوز برای ورود به مرحله سوم می توانند تلاش کنند. چون یک نفر از شش قهرمان مرحله سوم، از صندلی های عادی انتخاب می شود و پنج قهرمان دیگر باید از بین ۳۰نفر انتخاب شوند. پس هنوز امید باقیست و سکوت سنگینی سراسر سالن را فراگرفته است.

 

بالاخره قهرمانان کیدوکوی ایران به روی سن رفتند. اینها فقط چند ثانیه با دیگران تفاوت زمانی داشتند و تشخیص دادن آنها با دقت چندین کارشناس از نقاط مختلف سالن مقدور بود. حالا فیلمبردار هم به روی سن می رود تا از نزدیک، سرعت عملکرد ذهن و قلم این قهرمانان را برای همه بچه ها و والدین روی پرده نمایش بفرستد.

 

رقابت بین این شش قهرمان کیدوکوی ایران، آنقدر سریع تمام شد که حتی عکاس هم نتوانست در حین رقابت عکس مناسبی از عملکرد این قهرمانان ثبت کند. چون نفر اول که «قهرمان قهرمانان کیدوکوی ایران» شد فقط در زمان یک دقیقه و بیست ثانیه تمام شش کیدوکوی موجود در فرم مرحله سوم را حل کرد! والدین این شش قهرمان حالا اجازه ورود به سالن اصلی را دارند تا با فرزندان نابغه شان روی سن عکس یادگاری بگیرند.

 

بله، «قهرمان قهرمانان کیدوکوی ایران» در دوره دوم جشنواره کیدوکو، کسی نبود جز «سپهر وکیلی» که متولد سال ۱۳۸۱ است و حالا ۱۰ سال بیشتر ندارد! مادر سپهر وکیلی در ابتدای مراسم گفته بود که سپهر به دلیل اینکه در فینال دوره قبلی نتوانسته از مقامش دفاع کند، با قصد و عزمی جدی برای این دوره به فینال آمده است. جایزه نفیس تمام قهرمانان به همراه لوح یادبودی به مناسبت حضور در فینال دومین جشنواره کیدوکو، توسط خانم فولادوند(سردبیر مجله همشهری بچه ها) به آنها تقدیم شد.

 

حالا ساعت حدود یک عصر است. بچه ها نه تنها خسته از این رقابت سرسختانه و طولانی نیستند بلکه مایلند مدتی در فضای باز منتظر بمانند تا بقیه هم برسند و باهم عکس یادگاری دومین فینال جشنواره کیدوکوی ایران را ثبت کنند. به این عکس نگاه کنید. به نظرتان قهرمان دوره بعدی «جشنواره کیدوکو» در این عکس هست؟! به امید پیشرفت روزافزون ایران و حضور تمام افتخار آفرینان ایرانی در «مسابقات جهانی معما».

 

نظرات ثبت شده در وبلاگ کیدوکو، پس از انتشار این مطلب را بخوانید:

••• نازنین ویاسمین
یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰:۳۵
سلام
مسابقه عالی بود خسته نباشید
یاسمین ونازنین
••• مهرناز
یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۱ ۱:۳۰
آقای رنجبر دست شما درد نکند و خسته نباشید.از زحمات شما و تمام دوستان شما در مجله همشهری بچه ها تشکر می کنم. مراسم نسبت به پارسال بهتر بود.
اگر دقت کرده باشید ۶ نفر فینالیست ۱۱ سال به بالا داشتند.مجددا” پیشنهاد خود را تکرار می کنم که فینال بر حسب سن شرکت کنندگان دسته بندی شود که این پیشنهاد را خود شما در جشنواره اول اعلام کرده بودید.
لطفا در جشنواره بعدی محل مناسب تری برای پدر و مادرها در نظر بگیرید.
با تشکر مجدد


رنجبر: سلام. اشتباه نکنید. سپهر وکیلی قهرمان قهرمانان این دوره فقط ۱۰سال داشت و بقیه قهرمانان دوم تا ششم هم در حدود همین سن و سال و حتی کمتر بودند. با اینکه سن و سال نمی تواند باعث قهرمانی در جشنواره کیدوکو شود، اما همانطور که قبلا هم قول داده بودیم از دوره بعدی تمام بچه های بزرگتر از ابتدا باید کیدوکوی ۶در۶ حل کنند و در سالن هم روی کیدوکوی ۶در۶ باهم مسابقه می دهند. کیدوکوی ۴در۴ هم می ماند برای بچه های کوچکتر.

••• مادر دوقلوهای ناهمسن
یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۱ ۹:۱۸
سلام و احترام و خسته نباشید
امیدوارم از هم اکنون فکری به حال خطای دید کسی که قرار است همزمان چند نفر را که با هم دست بلند کرده اند بکنید اگر بشود سیستم الکترونیکی ثبت زمان داشته باشید خیلی عالی می شود. مخصوصا وقتی که به قول خودتان رقابت بین ثانیه هاست این مساله خیلی مهم می شود.
باز هم برای تمام زحماتتان ممنونم
انشالله منتظر قهرمانی دخترمان در دور سوم می مانیم


رنجبر: سلام. به شدت به فکر خطای دید هستیم اما کلمه «کسی» را به کلمه «کسانی» باید تغییر می دادید. دو تا سه نفر از نقاط مختلف سالن باهم برای ثبت شماره ها اقدام می کردند و یکی از دلایلی که نتایج دیر مشخص می شد، همین تطبیق دادن لیست ثبت شده توسط این چند نفر برای از بین نرفتن اولویت ها بود.

قبل از این در طراحی جشنواره های «ناویاب(روزنامه خراسان)»، «سودوکو(روزنامه همشهری)» و «کیدوکو»(در طی دو دوره برگزاری) هم مدام به این فکر می کرده ایم که از چه سیستمی می توان برای کاهش خطاها کمک گرفت. سیستم های بسیاری هم توسط متخصصان پیشنهاد شد اما همگی مشکلاتی داشتند که نمی توانستیم از آنها کمک بگیریم. مثلا هریک از پیشنهادهای متخصصان مشاور حداقل یکی دو مورد از این اشکالات را داشت:
۱- گران بودن بیش از حد برای خرید(یا حتی کرایه و راه اندازی موقت)
۲- مشکلات قطع سیم و اتصالات در سیستم های الکترونیکی سیمدار و ساده
۳- مشکل های تداخل امواج در سیستم های بیسیم ارزان قیمت
۴- زمان بری طولانی برای نصب و جمع کردن (کلا برای استفاده در سه ساعت)
۵- راحت نبودن همه کاربران برای استفاده از سیستم های پیشرفته
و….

من هم از زحمات همه والدین عزیز سپاسگزارم

••• مادر محمد حسین
یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۱۸
اقای رنجبر باز هم از شما وهمه ی دوستان مهربان و صبورتان تشکر میکنم .پسرم از دیروز روی کیدوکوی ۶×۶ کار میکند وامیدوار است قهرمان دوره یعدی باشد چون این دوره معنای واقعی مزد ان گرفت جان برادر که کار کرد را با تمام وجود حس کرد متوجه شد که داشتن مغزی فعال بدون تجربه هیچ گاه اورا یاری نخواهد کرد.
••• مونا چنگیزی
یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۳۰
با سلام و ضمن عرض خسته نباشی خدمت شما و دست اندرکاران برگزاری این جشنواره ، نظر شما را به چند سوال و پیشنهاد جلب می نمایم
۱- تمام نفرات ۲ تا ۶ ، موقع معرفی سن خود را بالای ۱۱ سال معرفی نمودند و نفر اول را بخاطر نمی آورم و سوال این است آیا سرعت عمل یک فرد ۷ ساله و ۱۱ ساله یکی است ؟ وهمین عدم رعایت سن و سال در آزمون باعث سرخوردگی بجه ها و از دست دادن اطمینان به نفس می شود_دختر اینجانب هر کیدوکویی که در مجله ارائه شده بود را در اسرع وقت و بدون کمک ما حل کرد و ارسال نمود ولی در آزمون روز جمعه شرایط به گونه ای دیگر رقم خورد
۲- نحوه اجرای آزمون ، سراسر استرس زا بود و این هیجان و استرس برای کودکان در این سن و سال بسیار بالاست و این خود باعث عدم پاسخگویی صحیح به سوالات می شود و کودک قبل از دقت به سرعت تحویل برگه می اندیشد
۳- اینجانب توصیه می نمایم نحوه اجرای آزمون به گونه ذیل تغییر نماید
الف- مقطع سنی در آزمون رعایت شود
ب- مثلث و دایره و مربع در جلسه آزمون نباشد و برگه ها بشکل کامل در جلسه آزمون در اختیار بجه ها قرار گیرد(توزیع برگه در جلسه آزمون باشد)
ب- برای اجرای آزمون وقت یکسان به داوطلبان داده شود و سوالات با درجه سختی متفاوت طراحی گردد و در زمان مقرر برگه ها جمع آوری شود و بر حسب امتیاز نفرات برتر اعلام گردند و اگر نیاز باشد بعد از آزمون اوال سوالات آزمون دوم بین نفرات برتر توزیع گردد
جناب آقای رنجبر تمام اولیای بجه ها می توانند بازوی اجرایی این آزمون باشند ، پس نگران تعداد نفرات اجرا کننده آزمون نباشید
در ضمن هدایایی که برای بجه ها در نظر گرفته شده بود سوای از مسئله معنوی رقم ناچیزی بود . اگر واقعا مسئه ، مشکل مالی است ، می توانید شماره حساب اعلام نمایید و از اولیا کمک بگیرید
و یا بدنبال اسپانسر بگردید
در آخر پیشنهاد می نمایم ، مدت زمان اجرای جشنواره را به ۲ ماه کاهش دهید
با تشکر
پدر مونا


رنجبر: سلام. پاسخ شما در ادامه مطلبتان جا نشد. برای همین مجبور شدم در یک بخش جداگانه پاسختان را بدهم.
موفق باشید

••• بنی اسدی
یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۳۹
سلام
با تشکر از زحمات شما برای برگزاری مسابقه پیشنهاد میکنم جدول های مسابقه قبل از شروع مسابقه بین بچه ها پخش نشود و همه ی بچه ها همزمان با هم شروع به نوشتن اعداد کنند.
••• عطیه
یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۵۹
باسلام
دور بعدی جشنواره کی شروع میشود با تشکر


رنجبر: سلام. ظاهرا از مهرماه. و احتمالا نیمه دوم مهرماه

••• کتایون رضوانی فائزی فر
یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۱ ۱۳:۲۶

با سلام و تشکر از زحمات شما عزیزان

۱- برای دیدن بقبه عکسها به کدام قسمت سایت می شود مراجعه کرد
۲- چطور می توانیم فیلم مسابقه سفارش دهیم
۳- مراسم مسابقه نظم مناسبی نداشت در هنگام عکس گرفتن بچه ها پراکنده بودند و تعدادی در عکس نیستند
۴- پخش مراسم برای والدین بوسیله پروژکتور بسیار بد بود و تصاویر واضح نبود
۵- در هنگام مسابقه خواندن شماره ها بوسیله مجری برنامه باعث بر هم خوردن تمرکز شرکت کنندگان می شود
باز هم از زحمات شما سپاس گزارم این مسابقه برای بچه ها تجربه ی بزرگی بود


رنجبر: سلام. ۱- فقط ۲۶ عکس فعلا در سایت قرار داده شده و فعلا امکان ایجاد عکس های بیشتر در سایت نیست. البته گزارش تصویری مفصلی در شماره بعدی «همشهری بچه ها» از این مراسم چاپ خواهد شد ۲-فیلم مراسم در ابتدای و انتهای مراسم پیش فروش شد تا وقتی آماده شد با پست پیشتاز برای داوطلبان ارسال شود. با ذکر این مطلب مبلغ ۶۰۰۰تومان به حسابی که از طرف مجله معرفی می شود واریز کنید و آدرستان را هم با تماس با مجله ثبت کنید تا در فهرست قرار بگیرید.ولی ای کاش همانروز اقدام می کردید چون الآن ممکن است درگیر سیکل اداری همشهری شود ۳-انصافا نظم مراسم بد هم نبود اما در انتهای مراسم به دلیل اینکه جوایز همه در یک لحظه داده نشد و بعضی ها برای عکس گرفتن به اندازه کافی صبور نبودند نشد که همه را یکجا جمع کنیم ۴-بابت بد بودن یکی از پرژکتورهای والدین عذرخواهی می کنیم اما جز این در بضاعتمان نبود ۵-تذکرتان درباره خواندن شماره ها بجاست اما بچه ها بدون اعلام شماره شان(فقط با ثبت بر روی پرده) در جایشان نمی نشستند و حواس بقیه را جور دیگری پرت می کردند. در انتها من هم از شما والدین این بچه های آینده ساز ایران تشکر می کنم و برایتان آرزوی موفقیت روزافزون دارم

••• فاطمه بوجار
یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۱ ۱۵:۱۶
با تشکر از مراسم شما و با آرزوی موفقیت برای شما و همه همکاران گرامی
مسابقه بسیار خوب برگزار شد امید است در سال آینده نیز شاهد این مسابقه باشیم.
سلام به همه همکاران برسانید
یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۱ ۱۶:۴۴
سلام.سپاس از مسابقه ای که برگزار کردید.اما باید به عرض برسانم.سرعت عمل در فکر کردن و نوشتن روز به روز در بچه ها بهتر میشود.پسر من که جزو فینالیستها بود کلاس اولش را به پایان رسانده و هنوز در ابتدای راه نوشتن است.بنابر این با کسی که ده ساله است و کلاس چهارم است بسیار متفاوت خواهد بود.
پردازش ذهن در فکر کردن -به پاسخ رسیدن و سرعت عمل در انتقال و به ویژه نوشتن بستگی زیادی به تجربه و تحصیل دارد و صرف هوش بالا داشتن کافی نیست.این نکته را به عنوان یک دبیر عرض میکنم.به نظر من برای ایجاد یک رقابت سالم و برابر با توجه به رده ی سنی بچه ها و تعداد جدولها شایسته تر است گروهها تفکیک شوند.
و یک نکته ی دیگر اینکه این جشنواره برای همه ی بچه ها تجربه و خاطره ای جالب
تا بزرگسالی انها خواهد بود.کاش از تمام بچه ها در سالن مسابقه و اهدای جوایز عکسهای مشخص تر و مناسبی گرفته میشد تا این خاطرات را برای انها به یاد ماندنی تر میساخت و هزینه ی تمام این مقدمات چه عکس و یا فیلم را هم اگر لازم بود والدین
می پرداختند.
با تشکر مجدد. پاینده و شاد باشید.


رنجبر: سلام. قطعا حق با شماست و ما منکر این نیستیم که سرعت نوشتن ارقام برای بچه های سن ۷ ساله و ده ساله متفاوت است. اما دلیل اینکه در این دوره و دوره قبلی نتوانستیم کیدوکو را در درجه سختی های متفاوت(گروه بندی شده بر اساس سن) برگزار کنیم، تازه کار بودن مجله و کمبود شرکت کننده بود. وقتی هم تعداد شرکت کننده کم باشد، قهرمانی معنایش را از دست می دهد. در دوره بعدی از ابتدا به بزرگترها کیدوکوهای سخت تر می دهیم و در فینال هم همان کیدوکوهای سخت را از آنها آزمون می گیریم.
دریافت هزینه از والدین مبحثی است که اینجا جای بحثش نیست و در یک کار اجرایی فرهنگی به این راحتی نمی توان درباره اش حرف زد. ضمنا در حوزه اختیارات بنده(به عنوان طراح ایده جشنواره) نیست. با سردبیران مجله باید صحبت کنید

محمدمهدی رنجبر
••• یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۱ ۲۰:۳۰

در پاسخ پدر کاربر محترم «مونا چنگیزی»:

رنجبر: سلام.

۱-جواب هایی که به کاربر «لیلا.ا» داده شد شماهم بخوانید.

۲-تمام سعی مان را کردیم تا استرس را از بچه ها دور کنیم ولی یادتان باشد «هیجان» را نمی توانیم از این مسابقه حذف کنیم چون اصولا این مسابقه مثل امتحان «ریاضی» یا «علوم» نیست. هیجان بخش مهمی از این مسابقه است و برنده کسی است که نه تنها «منطق» می داند، بلکه «دقیق» است و می تواند هیجاناتش را در یک مسابقه اینچنینی کنترل کند. پس «سریع تحویل دادن برگه» اتفاقا مدنظر ماست اما نباید باعث «غلط تحویل دادن برگه» شود. این رمز موفقیت و جذابیت کیدوکو(و تمام مسابقات منطقی مشابه) است، وگرنه که هرکسی می تواند کیدوکو را بالاخره در یک مهلتی حل کند

۳- درباره حذف مثلث و دایره و مربع باید بگویم ایده تان برای برگزاری مراسم هیجانی با مهلت محدود جواب نمی دهد یا باید دقیق تر ایده تان را بیان کنید – ایده «وقت یکسان» که می گویید با اصل «سرعت عمل» منافات دارد و جذابیت فینال کیدوکو را از بین می برد و باعث می شود برگزاری فینال، مثل برگزاری مسابقات عادی هفتگی باشد و همه برنده شوند.

اتفاقا ایده بنده درباره مبلغ هدایا برعکس شما اینست که هدایایی که برای چنین مسابقات منطقی ای درنظر گرفته می شود نباید گران باشد چون اولا: فینالیستها برای جایزه به این رقابت نمی آیند و تجربه ثابت کرده است حتی بدون هیچ جایزه ای هم به عشق «قهرمانی» در این رقابت ها شرکت می کنند. ثانیا: درنهایت تمام فینالیست ها فرق چندانی با هم ندارند و آنقدر حرفه ای بوده اند که به چنین مقامی رسیده اند.
ضمنا مشکلات مالی هم به شدت وجود دارد چون با بودجه یک مجله «دوهفته نامه» به هیچ وجه نمی توان چنین رقابتی را برگزار کرد. اما حتی اگر این مشکل مالی هم وجود نداشت بنده به عنوان طراح ایده جشنواره کیدوکو رای به بالاتر از ۵۰۰هزارتومان بودن جایزه نفر اول نمی دادم و جایزه نفرات دوم تا ششم را هم به همین نسبت(کمی پایین تر) رای می دادم.
و صد البته که برای کمک گرفتن مالی همانطور که به بقیه هم عرض کردم، نمی توان به این راحتی که شما صحبت می کنید چیزی را تصویب کرد و حداقل بنده (به واسطه حدود ۱۵سال کار در عرصه سرگرمی) مشکلات متعددی را در این مبحث(خصوصا برای یک مجله کم تیراژ) سراغ دارم. ضمنا تصمیم نهایی در این مورد هم با سردبیران مجله است.

••• دلارام
یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۱ ۲۲:۱۸
با سلام و خسته نباشید پس از روز پرکار جمعه
بعضی از نظرها را خواندم. من بعنوان یکی از ۶ نفر نظرم در مورد هدیه های در نظر گرفته شده به عنوان یادبود بسیار راضی کننده بود. مخصوصا” دو تا از بازی های فکری که برایم خیلی جالب بود و مدتها در طول روز با آنها سرگرم می شوم و بیشترین شادی من از این مسابقه رقابت و یکی از ۶ نفر بودن بود و اصلا” به مبلغ نقدی کارت تا امروز نگاه نکرده بودم و در واقع در این دو دوره که کیدوکو حل میکردم از حل آن لذت می بردم و به شکل یک فعالیت فکری به آن نگاه میکردم نه برای بدست آوردن جایزه .من متولد سوم خرداد ۸۱ هستم و ۱۰ ساله به حساب می آیم.در مسابقه دوره قبل هم یکی از ۳۰ نفر دور اول بودم و برای این دوره سعی کردم که بتوانم از این دور بالاتر بروم .البته از اینکه نفر دوم شدم خیلی خیلی خیلی …..خوشحالم و از همه دست اندرکاران مجله هم بسیار متشکرم.
دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۵۷
سلام مجدد
ببخشید فراموش کرده بودم از هدایای ارزشمندی که به بچه ها داده بودید تشکر کنم . تاکید می کنم ارزشمند چون قطعا منظورم قیمت ثبت شده روی جلد نیست بلکه کاربردی و متناسب بودن آن با این جشنواره بود. سپاسگزارم
••• آنیتا
دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۳۷
با سلام.
من متولد اردیبهشت سال۱۳۸۰ هستم. ۱۱ ساله هستم ولی تا تابستان سال آینده و فینال دور سوم دوازده ساله شده امشده ام. آیا میتونم در دور سوم این مسابقات شرکت کنم؟
من درمورد جشن یکسالگی مجله سوال داشتم با چه شماره ای باید تماس بگیرم؟


رنجبر: سلام. قطعا می تونین شرکت کنین اما در قسمت کیدوکوهای ۶در۶

درباره جشن هم باید با شماره های درج شده در مجله همشهری بچه ها تماس بگیرین

••• مهتاب
دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۱

با سلام .جشنواره خیلی عالی بود ولی وقتی اخر جشن بچه ها عکس یادگاری گرفتند,۳۰ نفری که داخل سالن بودند داشتند جایزه می گرفتند و عکس ننداختند . خود من هم جزو اون۳۰ نفر بودم


رنجبر: سلام. بله درست میگین. متاسفم واقعا. ولی خب اگر به بچه های بیرون هم می گفتیم صبر کنند، اونقدر صبر نمی کردند تا همه برسن. حق با شماست برای عکس یادگاری آخر کار باید بیشتر برنامه ریزی می کردیم.

••• آنیتا
دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۱ ۱۴:۲۵

ولی نمیدونم باید به کدوم شماره زنگ بزنم! یکی مربوط به تحریربه ست و یکی هم مربوط به اشتراک شما اطلاع دارید که با کدوم باید تماس بگیرم؟


رنجبر: سلام. با شماره ۸۴۳۲۱۸۳۲ تماس بگیرین

••• تینا
دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۱ ۱۵:۵۲
سلام
می خواستم بپرسم در مسابقه بعدی کوچکترها همزمان با بزرگترها مسابقه می دهند؟


رنجبر: سلام. بله احتمالا. اجازه بدین داره برنامه دور بعدی ریخته میشه هنوز. بزودی اعلام میشه به همه

zeinab
دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۱ ۲۱:۴
سلام. من چرا برنده نشدم؟
••• ساراشیخلوی اقدم
دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۱ ۲۳:۲۷

باسلام من یک سوال دارم ایا بچه های ۱۲سال در فینال کیدوکوجدول ۴در ۴ کار می کنندیا با بچه های بزرگتر ها کیدوکوی ۶در۶حل می کنند با تشکر


رنجبر: سلام. مرز سنی مسابقات کیدوکوی «۴در»۴ و ۶«در۶» فعلا مشخص نیست ولی احتمالا فقط زیر ۹ساله ها می توانند در کیدوکوی ۴در۴ شرکت کنند و بقیه باید کیدوکوی ۶در۶ را حل کنند

••• زهرامهرابی
سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۵۱

سلام یعنی من که سال دیگه۱۴ساله ام می تونم در کیدوکوشرکت کنم؟


رنجبر: سلام. بله در حل کیدوکوی ۶در۶ تمرین کنین. با شروع مسابقات دور سوم، شما باید از اول پاسخ کیدوکوهای ۶در۶ رو برامون پیامک کنین و در فینال دور سوم هم اگر شما رو ببینیم باید کیدوکوی ۶در۶ حل کنین

••• مادر مهراوه فخرایی
سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۱ ۱۵:۱۷
سلام. با اینکه به سختی تونستیم بلیط تهران رو جور کنیم ولی بخاطر دخترمون این سختی را متحمل شدیم. وقتی به محل مسابقه رسیدیم و زحمت های شما و تمامی دست اندرکاران دیدیم این خستگی را فراموش کردیم. چنان هیجانی شده بودیم که انگار خودمان میخواستیم رقابت کنیم. با اینکه برگزاری و نحوه رقابت و نوع پخش جداول ایرادهایی داشت اما در کل بسیار عالی بود. این مایه افتخار است برای ما که توانستیم تنها شرکت کننده استان بوشهر باشیم و در این مسابقه بزرگ ذهنی شرکت کنیم. هنگام برگزاری مسابقه یاد رقابت های اسپلینگ کودکان در امریکا افتادم. برای شما آرزوی موفقیت می کنم و برگزاری همیشگی آن آرزوی قلبی ماست.
پ.ن ۱: دخترم گلایه مند است چرا بخاطر نوع حجابش حتی عکسی از او در سایت نیست؟
پ ن۲: کاش قبلا اعلام می کردید تا دختر هفت و نیم ساله ما هم با لباس فرم مدرسه می آوردیم
پ ن ۳ : تلاش می کنم در مدرسه دخترم نمونه سوالات کیدوکو را در اختیار دانش آموزان قرار دهم.آیا برای اجرای این مهم میتوانم باز سایت یا مجله کمک بگیرم.
پ ن ۴: از برخورد خوب همه دست اندرکاران خصوصن آقای رنجبر مهربان سپاسگزارم


رنجبر: سلام. ممنونم از اظهار لطف شما والدین گرامی. تا الآن در طراحی پنج دوره مسابقات منطقی از این نوع، همیشه سعی داشته ایم که نواقص را برطرف کنیم و آنچه که به ایده آل نزدیک تر است باشیم. قطعا اشکالاتی در مسیرمان وجود دارد که با صبر شما و امیدواری به لطف و اشتیاقتان می توانیم حلش کنیم. انشاالله. پس از جلسه فینال با بررسی نواقص، تدابیری اندیشیده شد که برای دوره بعدی قطعا از این تجربیات و راهنمایی های شما والدین عزیز هم استفاده می کنیم.
– نبودن عکس در سایت به نوع حجاب ایشان ربطی ندارد. من عکس های محدودی را در آن زمان در اختیار داشتم.
– جشنواره کیدوکو را به هر شکل ممکن که رواج دهید از شما سپاسگزاریم و در این عرصه یاریتان خواهیم کرد. چراکه پرورش دهنده «منطق» در نسل آینده ایران خواهد بود. انشاالله

سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۱ ۱۵:۵۹
با سلام و خسته نباشید به تمام شما دست اندر کاران مجله بچه ها، بهترین مجله دنیا.
من یک سوال داشتم:
من کیدوکو های تمرینی ۴×۴ و ۶×۶ را حل کردم و تا آذر ۱۲ سالم پر می شود. آیا من می توانم در مسابقه شرکت کنم؟ دور بعدی مسابقات چه زمانیه؟


رنجبر: سلام. بله می تونین توی کیدوکوی ۶در۶ در دوره سوم شرکت کنین. احتمالا از نیمه دوم مهرماه اولین مسابقه کیدوکوی دور سوم شروع میشه

••• یاسمن
چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۱ ۱۵:۳۵

سلام . با تشکر از زحمات شما در این جشنواره ی عالی و هیجان انگیز فیلم فینال کی به فینالیست ها ارسال می شود؟


رنجبر: سلام. باید مراحل میکس و آماده سازی و تکثیرش انجام بشه بعد. برای افرادی که هزینه شو پرداخت کردن می فرستن از طرف مجله. این موضوع فیلم رو می تونین از دفتر مجله پیگیری کنین چون من اطلاعی از زمان آماده شدنش ندارم

••• محسن محمدی فتیده
چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۱ ۲۱:۱۶

همانطور که برایتان پیامک کرده بودم بخاطر فوت پدر بزرگم نتوانستم با اینکه مدارک را هم ارسال نموده بودم و امتیاز کامل تمام مسابقات را کسب کرده بودم در مسابقه فینال حاضر شوم . فقط میخواستم بدانم ایا مقدر است که برای اینجانب لوح راهیابی به مسابقه فینال را برایم لطف کنید ارسال کرده یا راهی را بیان کنید تا بعنوان خاطره ای از راهیابی به فینال این مسابقم مهیج داشته باشم . البته تمام تلاشم را خواهم کرد که برای مسابقه سوم هم شرکت کرده و بتوانم همانند امسال نتیجه خوبی گرفته و باز هم بتوانم به فینال راه پیدا کنم و در آنجا با هم سن و سالان قوی و توانمندم دست و پنجه نرم کنم . به امید آنروز


رنجبر: سلام. لوح های تقدیر همگی تحویل مجله شده است. البته چون شما قبلا اعلام کرده بودین که تشریف نمیارین براتون صندلی درنظر گرفته نشده و لوح هم صادر نشده.

••• مینا
پنجشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۱ ۰:۵۷
سلام آقای رنجبر .از خوندن این نظرات و جوابهای شما واقعا لذت بردم.خسته نباشید.
••• مادر صبا
پنجشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۱ ۱۸:۴۶
سلام و خسته نباشید. ممنون از زحمات و تلاشهای شما و احسنت به ذهن خلاقتون بخاطر طراحی این مسابقه .
فقط یک نکته رو میخواستم اشاره کنم :کیدوکو ها رو قبل از شروع مسابقه و حتی قبل از ورود به سالن میتوان به عنوان کدوکو شکلها حل کرد .فکر میکنم این یک ایراد است که باید رفع شود .
یک سوال:کوچکترین شرکت کننده ی مسابقه چند ساله بود.
با آرزوی موفقیت وسر بلندی برای همه ی فرزندان ایران


رنجبر: سلام. کوچکترین شرکت کننده مسابقه مون فکر می کنم ۵ ساله بود. البته دقیقش رو باید از آمار بگم خدمتتون

••• سیروان
شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۱ ۰:۱۰
و سلام . مسابقه شاید واسه والدین معمولی باشه مث بیشتر مسابقه های دیگه و
اما واقعن برا بچه ها کمی گنگ بود . از بیشتر بچه ها شنیدم که میگن : وای چرا اینجوریه ما این همه تمرین کردیم و زحمت کشیدیم . چرا باید با چند سال بزرگتر از خودمون مسابقه بدیم !!! خیلی از بچه ها میگفتن حوصله کیدو کو رو نداریم دیگه …
واقعن رقابت مسابقشون صفر بود چون نحوه جواب دادن و کلن مسابقه بی برنامه بود .


رنجبر: سلام. من اولین باره که از کسی دارم میشنوم که «جشنواره کیدوکو»، برای بچه ها «گنگ» بوده و برای بزرگترها «معمولی». نمیگم اینی که میگین غیرممکنه اما تاکید می کنم که اولین نفر هستین که دارین با این کلمات انتقاد می کنین. به هر حال مایلم بیشتر توضیح بدین تا از نظراتتون استفاده کنیم.

اما درباره مسابقه دادن با بزرگترها قبلا به بقیه توضیح دادم. لطفا سوالات اونها و جوابهای بنده رو بخونین.

لازم به توضیحه که دوره قبلی جشنواره کیدوکو فقط ۸۰۰ نفر شرکت کننده (در مراحل پیامکی) داشت و این دوره حدود ۴۰۰۰ نفر شرکت کننده داشت. ضمنا حدود ۸۰درصد از مخاطبان دوره قبلی در این دوره هم شرکت کردن. به نظر بنده این اعداد و ارقام با اونچه گفتین خیلی منافات داره اما با این احوال؛
مشتاقانه درباره «صفر بودن رقابت» و «بی برنامگی مراسم» منتظر توضیحاتتون هستم.

موفق و پیروز باشید؛
و حرفه ای

••• نرگس
شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۱ ۲۲:۲۸
سلام
جشنواره ی بعدی از کی شروع می شود؟


رنجبر: سلام. احتمالا از نیمه دوم مهرماه

••• فاضلی
یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۱ ۰:۲
اولیا محترم باور کنیم و بپذیریم که ان اندازه که ما جنبه رقابتی این جشنواره را برجسته و مهم می دانیم فرزندان ما این نگاه را ندارند غالبا انها جشنواره را تفریح و آزمون ملومات خود می دانند مگر اینکه ما حساسیتی برای آنها ایجاد کنیم.
در دفاع از آقای رنجبر عرض می کنم که از ۱۰۰ نمره فرضی به برگزاری این جشنواره می توان نمره بالای ۸۵ را به ایشان و گروهشان داد. (وظیفه خود می دانم از زحمات این بزرگواران تشکر کنم. مرحبا و تشکر) ما باید با همکاری هم نواقص کار را برطرف کنیم چون ثمره این تلاش عاید فرزندان ماست. بیایید در کنار هم -حداقل برای فرزندان خودمان -معایب کار را برطرف کنیم و انرژی مثبت بدهیم نه پالس های منفی
••• مادر یکی از فینالیستهای دوره اول
یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۵۱
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای رنجبر
باتوجه به اینکه ما در دو دوره فینال کیدوکو شرکت کردیم باعث تعجب بود که این دوره به جای بهتر شدن اشکالات عمده‌ای داشت .
قبل از برگزاری مسابقات جدول آزمون بین بچه‌ها پخش شد و بسیاری از بچه‌ها با کمک اولیا و با زمان زیاد و آزاد جدول را با علامتها ی دایره ،مربع و مثلث و اعدادی که در آن بود پر کردند.در صورتی که یکی از قوانین دوره قبل این بود که هیچ بچه‌ای حق ندارد قبل از مسابقه چیزی در جدول بنویسد وگرنه تخلف است و از مسابقه حذف می شود.
بنابراین این مسابقه از رقابت صحیح و با شرایط یکسان انجام نشد و دیگر ارزش نفرات اول تا ششم زیر سوال می رود . چرا که من به دخترم اجازه اینکار راندادم و گرنه امسال از سال گذشته بهتر می شد و رتبه یک یا دو را کسب می کرد.


رنجبر: سلام. بله مواردی گزارش شده که این کار قبل از برگزاری آزمون انجام شده. لازمه بدونین که این موارد اگر توسط سرگروهها دیده شده تذکر داده شده و فینالیستها دوباره برگه هاشون رو تمیز و پاک شده شروع کردن و در بعضی موارد حتی برگه هاشون تعویض شده

اما خارج از این بحث، اینکه کودک بتونه قبل از شروع مسابقه و با مشخص نبودن ارقام، خودش چیزی رو کشف بکنه نشان از تمرکز و دقت بالای اون داره. البته به شرطی که والدین کمکش نکنن.

ضمنا قبول دارم که اگر فینالیستها با وقتی که داشتن، تمام سه برگه رو با شکل های مربع، دایره، مثلث از قبل پر میکردن، می تونستن خیلی سریع به جواب برسن اما این مورد حتی یک بار هم توسط سرگروهها گزارش نشده و اونچه در فیلم مرحله سوم روی پرده نمایش دیده شده هم، چیزی جز درک و فهم کودکان ۱۰ساله نبوده که در همون لحظه تونستن چیزی رو در برگه هاشون بنویسن. فراموش نکنین که بنده روی سن حاضر بودم و می تونم بگم قطعا شش قهرمان ما از بیرون با این سه برگه پرشده از شکل ها به سالن نیومدن. ضمنا فراموش نکنین که فینالیستها نمی دونستن کدوم برگه مربوط به کدوم مرحله ست پس باید هرسه برگه شون رو پر از مثلث و دایره و مربع میکردن و بازهم تاکید می کنم که این مورد یک بار هم گزارش نشده

گذشته از اینها، اینکه شما اجازه ندادید فرزندتان قبلا چیزی در برگه اش بنویسد، قطعا محترم است و درس بزرگیست برای والدینی که گول خورده اند.

موفق و پیروز باشید؛
و حرفه ای

••• عدالت
یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۵۴

اقا شما لطفا فیلم فینال رو ببین مبینی که بعضی ها قبل از مسابقه جداول را پر کردند آیا این تقلب نیست؟


رنجبر: سلام. من بجای اینکه فیلم فینال رو ببینم از روی سن، داشتم برگه های شش فینالیست برترمون رو با چشم خودم میدیدم. اکثر اون شش نفر، قبل از اینکه رمزها اعلام بشه عدد ۳ رو در بعضی از خونه ها نوشته بودن.
این نوشتن عدد ۳ تقلب نیست و این موضوع نه تعجب داره و نه عصبانیت.
کودک ۱۰ساله ای که کیدوکو رو اونقدر خوب می شناسه و اونقدر در اون مهارت داره که به واسطه تمرین زیاد می تونه قبل از اعلام رمزها سریعا شماره ای رو توی برگه ش بنویسه نه تنها متقلب نیست بلکه در اون شرایط ویژه که بزرگترها هم جلو صدها جفت چشم هول میشن، به نظر من این تشخیص صحیح کودک۱۰ساله جای تشویق و تقدیر داره.
قطعا معنی «قهرمانی در کیدوکو» این نیست که «سرعت عمل در نوشتن» حرف اول رو بزنه یا قهرمانانش «فقط از طریق همون قوانین اصلی» که در مجله ذکر میشده، کیدوکو رو حل کنند. کیدوکو هم مثل خیلی از سرگرمی های منطقی دیگه، غیر از قوانین اصلیش، قوانین فرعی هم داره که طبیعتا با «تمرین» و «دقت» و «علاقه» میشه اونها رو مشخص کرد.
بعد از فینال با دیدن این نوع اعتراضات، افسوس خوردم که چرا یک برگه ۶تایی جدید به «سپهر وکیلی» ندادم تا برای اثبات قهرمانیش در جلو چشمان همه بازهم اون برگه رو در کمتر از یک و نیم دقیقه حل کنه.
دوباره تاکید می کنم: بیایید با اعتراضات بی مورد، قهرمانی فرزندانمون رو زیر سوال نبریم. قطعا تمام این ۱۷۰نفر با بقیه بچه های هم سن و سالشون فرق می کردن که در این رقابت حاضر شدن. بنده به این نسل اعتماد دارم و روی حرکت صحیحی که تازه شروعش کردیم، برنامه ریزی هایی دارم. کمی مثبت تر به قضیه نگاه کنین لطفا.

موفق و پیروز باشید؛
و حرفه ای

••• نازنین
یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۱ ۱۳:۲۲
سلام
من با بعضی والدین موافقم که از پر شدن جداول ناراحتند و معتقدم که این کار تقلب بود اما من انقدر از این مسابقه لذت بردم که تمام دوستانم را برای شرکت در ان تشویق می کنم هر چند خودم علی رغم تلاش زیاد مقامی بدست نیاوردم اما باز تمرین می کنم و باز هم قبل از مسابقه برگه ام را پر نمی کنم ممنون اقای رنجبر
••• معین
یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۱ ۱۹:۴

باسلام .آقای رنجبر چرا درمجله ی شماره ی ۲۲ هیچ عکس وتوضیحی درباره ی مسابقه چاپ نشده بود


رنجبر: سلام. برای اینکه این مجله قبل از اینکه فینال کیدوکو برگزار بشه تهیه شده بوده و این موقع به دست شما رسیده. در مجله بعدی گزارش مفصلی از جشنواره کیدوکو و مصاحبه با والدین بچه های قهرمان هم خواهیم داشت.

چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ۱۹:۴۱
سلام
بسیار خوشحال شدم از خواندن گزارش برگزاری جشنواره.
با آرزوی موفقیت های روز افزون شما .
••• مادر مهراوه فخرایی
جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۲۸
سلام آقای رنجبر
خسته نباشید.
چطور میتونیم سودوکوهای مسابقه فینال داشته باشیم؟ ایا امکانش هست سه مرحله جداول کیدوکو با رمزشان برایمان ارسال کنید یا در سایت قرار دهید؟
با سپاس


رنجبر: سلام. فایل های زیر را دانلود کنید.
سوالات مسابقات کیدوکو در مراحل اول و دوم و سوم را می توانید در این آدرس ها ببینید:

http://navyab.persiangig.com/kid-new/new_folder/final2-form1.gif

http://navyab.persiangig.com/kid-new/new_folder/final2-form2.gif

http://navyab.persiangig.com/kid-new/new_folder/final2-form3.gif

••• پارمیس
جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۱ ۱۶:۲۸

سلام من نفر چهارم جشنواره کیدوکوی امسال هستم میخواستم بدونم ما که جزو شش نفر اول هستیم میتونیم بدون شرکت در مسابقه پیامکی در فینال کیدوکوی شش در شش شرکت کنیم؟ همچنین میخواستم از شما دست اندرکاران خوب و زحمتکش مجله همشهری بچه ها تشکر کنم


رنجبر: سلام. بله. شما حتی بدون شرکت در مسابقات پیامکی دوره بعدی، فینالیست جشنواره کیدوکوی سوم خواهید بود. البته پیشنهاد می کنم که در مسابقات پیامکی حتما شرکت کنید تا مهارت تان را برای حل کیدوکو باز هم آزمایش کنید.

موفق و پیروز باشید؛
و حرفه ای

••• ثمین.ح
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۱ ۲۲:۸
سلام
من خیلی تشکر می کنم بابت زمتاتون.
فقط یه چیزی…
چرا در عکس دسته جمعی من نیستم؟!
من در هر عکسی گرفته شد بودم؟!
در ضمن مجلتون کی چاپ میشه جناب رنجبر؟!


رنجبر: سلام. منم متشکرم بابت حضورتون در فینال.
خب همین که می بینین توی این عکس نیستین، معنیش اینه که توی «همه عکس ها» نبودین دیگه! این عکس موقعی گرفته شده که هنوز خیلی ها بیرون نیومده بودن. من خودمم توی عکس نیستم چون توی سالن بودم.
توی مجله نیمه دوم مهرماه انشاالله دور دوم مسابقات کیدوکو قراره شروع بشه. با کیدوکوهای ۴در۴ و ۶در۶

••• مهتاب
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۱ ۲۰:۱۷

با سلام. روز مسابقه مبلغی برای سی دی جشنواره پرداخت کردیم ولی هنوز سی دی به دست ما در فردیس کرج نرسیده. چرا؟


رنجبر: سلام. فیلم مراسم فینال، هنوز در مراحل میکس و آماده سازی هستش و به محض اینکه آماده بشه برای افرادی که فیلمو سفارش دادن ارسال میشه. برای بقیه افراد هم شرایط دریافتش رو اعلام می کنیم.

••• م.کوچکی
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۱ ۹:۵۰
با عرض سلام و تشکر از جناب عالی،می خواستم بدونم:
۱-در کدوم شماره ی مجله گزارش فینال جشنواره را چاپ می کنید؟
۲-سی دی فینال کی به دستمون می رسه؟


رنجبر: گزارش فینال کیدوکو در مجله ای که اخیرا منتشر شده و مربوط به نیمه اول مهرماه هستش، مفصل درج شده
فیلم مراسم فینال، هنوز در مراحل میکس و آماده سازی هستش و به محض اینکه آماده بشه برای افرادی که فیلمو سفارش دادن ارسال میشه. برای بقیه افراد هم شرایط دریافتش رو اعلام می کنیم.

••• سنا
یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۱ ۲۰:۱۸
باسلام.
من جزءسی نفربودم.من ازآقای امیرپرهام هدایتی زودتر نوشتم ولی شماایشونو برنده اعلام کردین. اخه چرا؟


رنجبر: سلام. خب شاید پاسختون غلط بوده.خیلی ها پاسخ غلط ولی سریع دادن

••• مهرناز
یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۱ ۰:۳۷
با سلام
آقای رنجبر فیلم مراسم فینال هنوز آماده نشده است؟


رنجبر: سلام. فیلم مراسم فینال میکس شده و آماده است. البته من هنوز ندیدمش. بزودی تکثیر میشه و برای همه افرادی که از قبل «پیش خرید» کردن، به آدرسشون ارسال میشه. ضمنا شرایطی اعلام میشه که افراد جدید هم بتونن این فیلم رو خرید کنن.

••• شهرستانی
یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۱ ۱۴:۴۶

مسئول محترم سلام و خسته نباشید. در مجله بچه ها نوشتید که بخاطر بچه های زلزله زده آذربایجانی مراسم را برگزار نمی کنید. و بعد بدون اینکه به بچه های شهرستانی اطلاع بدید مراسم رو برگزار کردید برای بچه های تهرانی. ومشخص بود که برهم زدن مراسم فقط برای این بوده که از اومدن شهرستانی ها و ازدحام جلوگیری کنین و لی با این نوشته هایی که من می بینم از عهده بچه های خودتون هم برنیومدین چه برسه به حجم عظیم شهرستانی ها. سنگ زلزله زده ها رو به سینه می زنین اما در خفا بااجرای برنامه هاتون نمی ذارین غبار غم روی دلهاتون بشینه. دست ور دارین از این عوام فریبی ها.


رنجبر: سلام. اینجا فقط وبلاگ «کیدوکو» است و درباره دیگر موارد مربوط به مجله «همشهری بچه ها» می تونین از طریق پیامک نظرتون رو به اطلاع مسوولین برسونین. همچنین شماره تلفن های مجله هم هر روز پاسخگوی نظرات شما درباره موارد مختلف مربوط به مجله هستش.
اما تا جایی که من می دونم جشنی که کنسل شد برگزار نشد و هزینه اش هم به هدایایی برای زلزله زدگان اختصاص پیدا کرد که گزارشش در مجله هم منتشر شد. کدوم مراسم برای تهرانی ها گرفته شده؟! من که بی خبرم؟!

••• س
جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۱ ۱۲:۱

رمز کیدوکوثی شماره ۸ چیه؟


رنجبر: سلام.رمز مسابقه هشتم هنوز فاش نشده. عصر شنبه ۱۱ آذرماه این رمز برای همه مخاطبان کیدوکو پیامک می شود و در صفحه اصلی سایت هم به نمایش درخواهد آمد.

••• سروش
یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۴۶

سلام.من همیشه به اینترنت دسترسی ندارم تا تمرین کنم و با جشنواره بیشتر آشنا شم به علاوه من دور اولمه که تو جشنواره شرکت می کنم و هر بار کیدوکوی ۶در۶رو حل می کنم یه جا گیر میکنم.حتی دوستای دیکه ام هم نمی تونن حلش کنن.خیلی دوست دارم شرکت کنم ولی انگار نمیشه.حالا من چیکار کنم.امید وارم پاسخ بدید.


رنجبر: سلام. برای داشتن نمونه های تمرینی لازم نیست به سایت تشریف بیارین. مجله رو تهیه کنین کافیه. اگر هم مجله دیر به دستتون میرسه می تونین مشترک بشین تا براتون بیارن در خونه.
توی مجله هر دو هفته یکبار براتون چهارتا نمونه تمرینی و دوتا مسابقه داره. اگر کیدوکوی ۶در۶ براتون سخته ولی با کمک بزرگترها و بقیه دوستانتون حتی می تونین یک کیدوکو رو در عرض یک هفته هم حل کنین این کارو انجام بدین. مطمئن باشین خیلی زود پیشرفت می کنین.
اما اگر کیدوکوی ۶در۶ واقعا براتون غیرقابل حله پیشنهاد می کنم بصورت تمرینی از کیدوکوهای ۴در۴ شروع کنین و توش سرعت عملتونو بالا ببرین. البته افراد بالای ۹سال نمی تونن از کیدوکوی ۴در۴ امتیاز بگیرن و یه فینال برسن اما خب تمرین کردنش باعث میشه بزودی ۶در۶ رو بتونین شروع کنین و به فینال بعدی مون برسین انشاالله

موفق و پیروز باشید؛
و حرفه ای

••• صهبا
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۴۸
فقط کسانی که در روز فینال زود تر از بقیه معما ها را حل کرده اند می توانند به مر حله ی سوم برسند؟
آخر من خیلی خوب کیدوکو و سودوکو حل می کنم. فقط ممکن است کمی طول بکشد.


رنجبر: سلام. همه ی فینالیستها مثل شما هستند و خوب کیدوکو حل می کنند اما در فینال کسانی که سریعتر از دیگران کیدوکو حل کنند به مرحله بعدی می روند.

البته معلوم نیست سرعت بقیه از شما بیشتر است یا کمتر؟! روز فینال همه چیز مشخص میشود

••• صهبا
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ ۱۶:۴۶

دعا کنید من و کسانی که خیلی خیلی دوست دارند فینالیست شوند، فینالیست شویم ؛ حتی رسیدن به دور نیمه نهایی آرزو ی دست نیافتنی خیلی ها در این سه دوره بوده است .

پاسخ:
رنجبر: سلام. چشم.
ولی بیشتر دعا می کنم که خداوند شما بچه های پرانرژی و فعال و باهوش رو برای ایران عزیزمون نگه داره که مطمئنم بزودی زود با این انگیزه تون می تونین قدم های بزرگی برای پیشرفت «سرگرمی» و سربلندی اون در جهان بردارین.
این نوشته در اخبار ارسال و , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.